Perkamiausios

Mūsų parduotuvės

Mūsų parduotuvės

XPRO parduotuvės: Vilniuje, S. Žukausko g. 39 ir Kaune Pramonės g. 15

KAIP IŠSIRINKTI SNIEGLENTININKO BATUS?

KAIP IŠSIRINKTI SNIEGLENTĖS BATUS

Dažnas patyręs snieglentininkas pritaria, kad pagrindinė snieglentės komplekto dalis – batai. Toks teiginys paremtas tuo, kad neįmanoma pajausti magišką slidinėjimo būseną, kai atrodo, kad lenta suaugusi su kūnu, o pats kūnas ir sniegas tampa vienu, jei kojos vis taikysis pabėgti iš batų, bu...

KAIP IŠSIRINKTI SNIEGLENTĖS BATUS

Dažnas patyręs snieglentininkas pritaria, kad pagrindinė snieglentės komplekto dalis – batai. Toks teiginys paremtas tuo, kad neįmanoma pajausti magišką slidinėjimo būseną, kai atrodo, kad lenta suaugusi su kūnu, o pats kūnas ir sniegas tampa vienu, jei kojos vis taikysis pabėgti iš batų, bus peršlapusios ar pradės skaudėti.

LANKSTUMAS

Bato lankstumas nurodo, ar batas bus labiau kietas ar minkštas. Kietesni batai pasižymi geresne atrama bei manevringumu čiuožiant didesniu greičiu.

Minkštesni batai ne tokie stabilūs, tačiau su jais patogiau šokinėti ir sukinėtis parke. Tie, kurie mėgsta abu, dažniausiai ieško vidutinio kietumo universalaus varianto.

Bendrai priimto standarto matuoti lankstumui nėra. Kiekvienas gamintojas turi savo sistemą, tačiau galima atsiminti tokias gaires:

Freestyle stilius: Minkšti batai (1-4)
All-Mountain stilius: Vidutinio kietumo batai (5-7)
Freeride/Backcountry stilius: Vidutinio kietumo-kieti batai (5-10)
Race/Freecarve stilius: Kieti batai (7-10)

 

VARSTYMAS

TRADICINIAI RAIŠTELIAI
Tai pats paprasčiausias ir pigiausias variantas iš trijų. Gali užtrukti, kol atrasi sau tinkamiausią būdą jiems suvarstyti, bet juos gali suveržti tiksliai tiek, kiek reikia, kad nenuspaustų kurios nors vienos vietos. Taip pat juos nesunku ir nebrangu pakeisti, kai nusidėvi ar plyšta. Vis dėlto, ilgiau slidinėjant jie gali atsipalaiduoti, o norint juos suveržti teks nusiimti pirštines.

UŽTRAUKIAMI RAIŠTELIAI
Tai varstymas, kuriam užtenka įkišti koją į batą, patraukti ploną virvelę į viršų ir pritvirtinti ją tam skirtoje spynoje. Ypač tvirta virvė eina per visą bato ilgį ir tolygiai jį prispaudžia prie kojos. Norint nusiimti batą, tereikia atlaisvinti spyną. Greita, paprasta ir patogu, tačiau gali būti, kad vietomis batas taip ir liks nepakankamai priveržtas. Be to, pasitaiko, kad tokie raišteliai atsilaisvina, o jam nutrūkus, pačiam pakeisti turbūt nepavyks.

BOA
Patogiausia ir greičiausiai apsiausite snieglentės batus su BOA sistema. BOA sistema veikia panašiai kaip užtraukiami raišteliai, tik vietoj virvės naudojamas metalinis trosas, o vietoj spynos – metalinė ritė bato priekyje, kurią sukant batas priveržiamas. Norint batą atlaisvinti, tereikia rutuliuką patraukti. Kai kurie batai su šia sistema turi dvi ar tris priveržiamas vietas, kurios reguliuojamos atskirai viena nuo kitos. Klaidingai manoma dėl BOA sistemos troso patvarumo ir keitimo sudėtingumo. Metalinis trosas tarnaus kelis kartus ilgiau, o reikalui esant, ji pakeitimas užtuks 10 min. nenaudojant jokių įrankių.

 

VIDINIS BATAS

Išimami ar prisiūti. Suformuoti šiluminėje krosnelėje.
Išimami vidiniai batai geri tuo, kad juos galima išimti ir išdžiovinti iškart po naudojimo. Juos išvėdinus kita diena bus tikrai šiltesnė ir malonesnė. Be to, gerai išdžiovintas batas linkęs tarnauti ilgiau.

Su prisiūtais batais to nepadarysi, tačiau po slidinėjimo juos vis tiek teks prapūsti fenu prieš paliekant džiūti patiems. Aukštos kokybės prisiūti vidiniai batai gali būti pagaminti iš greit džiūstančios antimikrobinės medžiagos.
Geras prisitaikymas prie kojos yra vienas svarbiausių dalykų renkantis batą. Dauguma snieglentės vidinių batų optimaliai prisitaiko prie kojos formos po 5-6 slidinėjimo dienų. Tačiau yra batų, kurie gali būti suformuoti parduotuvėje specialiais prietaisais prieš slidinėjimą. Tam išimtas vidinis batas įkaitinamas šiluminėje krosnelėje, vėliau šiltas įdedamas į išorinį batą, koja įstatoma į šilta batą ir tvarkingai suveržiama. Apsiavęs batus žmogus 15min. stovėdamas laukia kol batas atvės.. Taip suformuotas batas bus idealiai pritaikytas prie individualios kojos.

 

BATO DYDIS

Tinkamai pasirinkti snieglenčių batų dydį labai svarbu. Pasirinkus per mažus batus, slidinėjimas bus nekomfortiškas. Kojas spaus, jos šals ir nutirpinės. Per dideli batai ilgainiui dar labiau išsitampys ir bus nesaugūs. Tai kaip pasirinkti tinkamą dydį?

Matuojantis snieglentės batus dėvėk specialias snieglentei pritaikytas kojines.

Stovint kaip ant lentos (pėdos pečių plotyje, keliai sulenkti, nugara tiesi), turėtum galėti nykščiu paliesti bato priekį. Jei batas pirštus spaudžia – batai netinka. Tada geriau pabandyti puse ar visu dydžiu didesnius. Taip pat reiktų patikrinti, kiek pakyla kulnas – stenkis laikyti padą ant grindų, o pats pasilenk į priekį. Šiek tiek pakilti jis, žinoma, turėtų, bet jei lieka daug laisvos vietos, geriau paieškoti kitų variantų. 

 

Daugiau

KAIP IŠSIRINKTI SNIEGLENTININKO BATUS?  Nėra prekių šioje kategorijoje