Perkamiausios

Mūsų parduotuvės

Mūsų parduotuvės

XPRO parduotuvės: Vilniuje, S. Žukausko g. 39 ir Kaune Pramonės g. 15

KAIP IŠSIRINKTI SNIEGLENTĘ?

Kaip išsirinkti snieglentę, arba kodėl mes rekomenduojame GNU ir LIBTECH?

    

  Dabartinė snieglenčių rinka tiesiog perpildyta gamintojų ir modelių įvairove... Kasmet atsiranda vis naujų terminų, apibūdinančių lentų formas ir savybes...Kiekvienas gamintojas pristato savo lentas kaip unikalias ir žinoma geriausias.. J Tai kaip gi  tokioje gausy...

Kaip išsirinkti snieglentę, arba kodėl mes rekomenduojame GNU ir LIBTECH?

    

  Dabartinė snieglenčių rinka tiesiog perpildyta gamintojų ir modelių įvairove... Kasmet atsiranda vis naujų terminų, apibūdinančių lentų formas ir savybes...Kiekvienas gamintojas pristato savo lentas kaip unikalias ir žinoma geriausias.. J Tai kaip gi  tokioje gausybėje išsirinkti tikrai tinkamą snieglentę??

Viskas yra žymiai paprasčiau. Pirmiausia apie LENTU FORMAS .

Pagrindinės formos yra dvi. Tai tradicinė "CAMBER" forma bei naujoji "BANANA" arba "ROCKER" forma. Visos kitos formos tai tik dviejų pirmūjų modifikacijos arba "hibridai".

 

1. Tradicinės "CAMBER" lentos.

Iki netolimos praeities (2006 m.)visos lentos buvo vienodos formos t.y. ties viduriu buvo išlinkę į viršų (traditional camber). Tokią lentą padėjus ant lygaus paviršiaus, ji prie su paviršium lietėsi 2 taškuose, priekyje ir gale.

PRIVALUMAI. Tokia forma garantuoja tolygų visos briaunos sukibimą su sniegu posukio metu bei stiprų atsispyrimą (pop)šuolio metu. Stabilumas čiuožiant dideliais greičiais.

 

TRŪKUMAI. "Neatleidžia" klaidų (didelė kanto kibimo tikimybė). Sunku čiuožti parke, ypač ant kliūčių. Sunku čiuožti puriame sniege, nes reikia labai stipriai spausti galinę koją ir kelti lentos priekį.

 

KAM REKOMENDUOJAMA? Patyrusiems snieglentininkams čiuožiantiems ypač dideliais greičiais taip pat šokinėjant nuo didelių tramplynų, kai reikia stipraus atsispyrimo (pop). Čiuožiant "Half pipe" trąsoje.

 

2. BANANA TECH ROCKER

2006m. JAV gamintojas MERVIN (gamina Lib Tech, GNU ir ROXY snieglentes) pristatė naują lentų formą BANANA TECH ROCKER, ir pradėjo "naują erą" snieglenčių industrijoje. Pagal šią technologiją pagamintos lentos buvo išlenktos priešingai nei "tradicinės" t.y. abu lentos galai buvo pakelti i viršų ir ji su paviršiumi lietėsi vienu tašku, ties lentos viduriu.

  

Nauja forma buvo iš karto puikiai įvertinta ir profesionalų ir mėgėjų. Čiuožti naujomis lentomis buvo tikras malonumas! Jos buvo puikios visur - parke, puriame sniege, buvo atlaidžios klaidoms, lengvai darė posūkius (carving). Naujosios lentos jau tais pačiais metais pelnė gausybę pristižinių GOOD WOOD apdovanojimų.

Ir jau sekančiais metais beveik kiekvieno gamintojo kolekcijoje atsirado bent po kelias lentas turinčias "naują" formą... Kiekvienas gamintojas sugalvojo "savo" pavadinimą naująjai lentų formai (reverse camber, rocker, camrock  ir.t.t.). Atsirado daug tarpinų "unikalių" formų kaip camber-banana-camber, flat-banana-flat ir kt. Vienos formos labiau tiko parkui, kitos šuoliams, dar kitos, puriam sniegui. Vis delto visose jose dominavo MERVIN išradimas "banana tech"...

 

Kyla klausimas kodėl MERVIN neužpatentavo tokio puikaus atradimo??? Atsakymas- todėl, kad "banana" formos snieglentės turi vieną nedidelį trūkuma... tas trūkumas yra nepakankamas briaunos sukibimas su paviršiumi (ypač apledėjusiu). Čiuožiant dideliu greičiu ir darant posukį, ypač ant ledo, lenta praranda sukibimą. Taip atsitinka dėl pakeltų lentos galų ir trumpesnio briaunos sukibimo ilgio.

Šį trūkumą MERVIN išsprendė su dar vienu savo išradimu (šį karta patentuotu!). Tai MAGNE TRACTION!

 

  Magne Traction tai banguotos lentos briaunos. Tokia briauna su paviršiumi liečiasi 7 taškais (septynios strategiškai išdėstytos bangos) dėka to išlaiko puikų sukibimą ant bet kokio kietumo sniego ir net ant ledo!

Tik sujungus dvi technologijas Banana Tech Rocker bei Magne Traction, pagaliau buvo pagamintos tobulos lentos!

Taigi, kokie yra  LibTech ir GNU lentų, "gikluotų" Banana Tech Rocker bei Magne Traction PRIVALUMAI?

•1.   Puikus lentos sukibimas ant bet kokio kietumo sniego.

•2.   Pakelti lentos galai "atleidžia klaidas". Lengva mokintis čiuožti.

•3.   Lengva čiuožti parke (briaunos nekliūna už kliūčių).

•4.   Lengva čiuožti puriu sniegu, nes nereikia labai stipriai spausti lentos galo. Dėl banana formos, lentos priekis tiesiog pats kyla į virušų .

•5.   Stabilios čiuožiant dideliu greičiu.

 

Apibendrinant galima pasakyti kad geriausia Lib Tech ir GNU lentų savybė yra jų universalumas! Su bet kuriuo modeliu galima čiuožti bet kokiomis salygomis ir megejui ir profesionalui! Kai snieglentininkas tiksliau žino savo čiuožimo stilų (parkas, purus sniegas, didelis greitis) jis gali tiksliau pasirinkti modelį pagal savo poreikius.

Parkui- GNU Street, GNU B-Street (moteriška),Lib Tech Board Scratcher, Lib Tech Skate banana.

Dideliems kalnams ir puriam sniegui -Lib Tech TRS ir Travis Rice Series, GNU Riders Choice, Magic Banana

Dideliems greičiams ir šuoliams- Lib Tech Darker series, Jaime Leen Fundamentals.

Universalios- GNU Carbon Credit ir METAL Guru,

 

Reikėtų atskirai paminėti tokius modelius kaip Lib Tech T.Rice Pro, Lib Tech TRS, GNU Riders Choice. Šių modelių lentos turi formą vadinamą C2BTX. Tai tradicinės "CAMBER" bei naujosios "BANANA" formų hibridas.

  

Šios lentos yra puiki alternatyva visiems, kurie mėgsta ir naudoja tradicinės "CAMBER"  formos  lentas. Jos pasižymi visomis geriausiomis pastarūjų savybemis (stabilumas dideliuose greičiuose, didelė atsispyrimo energija (pop)) ir šalia to turi visas gerąsias BANANA TECH savybes: puikiai čiuožia puriame sniege bei yra atlaidžios klaidoms.

 

TRŪKUMAI: nerasta :)

 

KAM REKOMENDUOJAMA?

Visiems, kurie nori atrasti snieglentes iš naujo ir čiuožti su plačia šypsena veide :)

 

LENTŲ ILGIS.

 

Lentos ilgį reikėtų tinktis pagal snieglentininko svorį (ne pagal ūgį, kai įprasta manyti!). Kuo didesnis sportininko svoris, tuo ilgesnės lentos kraštinės reikia, kad lenta nenuslystų posūkio metu. Lentelėje apačioje rasite kokią lentą rinktis pagal jūsų svorį.

Dėl MAGNE TRACTION technologijos, užtikrinančios išskirtinį  briaunos sukibimą, renkantis LIB TECH arba GNU lentą, jos ilgį galima sumažinti 3-5 cm. Trumpesnė lenta bus manevringesnė ir tuo pačiu nepraras puikaus sukibimo net ant ledo.

LENTOS KIETUMAS.

 

Kietesnės lentos rekomenduojamoms mėgstantiems didelius greičius, dideliems kalnams. Jos stabilios, bet reikalauja daugiau tikslumo čiuožiant, dėl to kietesnes lentas renkasi labiau patyrę sportininkai.

Minkštesnės- freestyle stiliaus ir parkų megėjams. Su šiomis lentomis lenga čiuožti per kliūtis, jos "atlaidžios klaidoms".

Jei mėgstate parką, bet čiuožiate ir dideliuose kalnuose, puriame sniege tai geriausia rinkti vidutinio kietumo lentą.

 

Daugiau informacijos rasite čia

 http://www.lib-tech.com

 http://www.gnu.com

http://www.mervin.com/category/awards/

 http://www.gnu.com/category/gnucom/awards/

Visus kviečiame išbandyti 2015/2016m. LIB TECH ir GNU lentas!

Dėl pabandymo laiko kreipkitės:

 


Kaune
Pramonės pr. 15
Tel. +370 37 764390
Mob. Tel. +370 687 22875
El. paštas ramunas@xpro.lt

Vilniuje
S. Žukausko g. 39
mob. tel. +370 682 49982


El. paštas mindaugas@xpro.lt

Daugiau

KAIP IŠSIRINKTI SNIEGLENTĘ?  Nėra prekių šioje kategorijoje