Kaip išsirinkti riedlentę?

KAIP IŠSIRINKTI RIEDLENTĘ?

 

Pamačius kokia daugybė riedlenčių šiuo metu yra rinkoje, gali pasirodyti, kad išsirinkti tinkamą yra misija neįmanoma... . Netgi ieškant patarimų internete, susidursite su galybe informacijos, kuri tikrai ne visada padės padaryti teisingą pasirinkimą. Ypač jei perkate riedlentę iš internetinės parduotuvės.

 

Čia pamėginsime paprastai, glaustai ir kuo aiškiau pateikti informaciją reikalingą renkantis pirmąją riedlentę.

 

Riedlentes galima suskirstyti į 3 pagrindines grupes:

 

Longboard tipo (ilgos) riedlentės

Skateboard (triukinės) riedlentės

Surfskate riedlentės

 

Pirmas klausimas į kurį reikia atsakyti renkantis riedlentę- kaip (kokiu stiliumi) norėsite važinėtis

 

LONGBOARD‘ai

Jei planuojate smagiai pasivažinėti mieste ar parke su draugais, nuvažiuoti į mokyklą, darbą- žodžiu patogiai ir šauniai nukeliauti iš taško A į tašką B – rinkitės LONGBOARD tipo riedlentę. Su šiomis lentomis taip pat galima atlikti įvairius triukus.

Longboard tipo riedlentės skirstomos į kategorijas pagal važinėjimo stilių:

- CRUISING (nukeliauti iš taško A į tašką B). Šios lentos vadinamos CRUISER. Jie dažniausiai kiek trumpesni tam kad būtų lengviau nešiotis. Ilgis 26“-32“ coliai. Ratukai dideli ir minkšti- didesniam važiavimo komfortui. Lengvai valdomos, patogios važiuoti ir transportuoti. Puikus pirmos riedlentės pasirinkimas ir vaikams ir suaugusiems!

- FREESTYLE. Šio stiliaus esmė- atlikti kuo daugiau ir kuo sudėtingesnių triukų. Nors triukus galima atlikti su visomis Longboard tipo lentomis, bet specializuotos Freestyle riedlentės tam geriau tinka, nes yra ilgesnės, minkštesnės, pakeltais galais ir dažniausiai simetriškos t.y. vienodai gerai važiuoja abiem pusėm. Jei labiau mėgtate triukus kai lenta apsukinėjama ore (flipp) reikėtų rinktis trumpesnes lentas, nes su jomis tokius triukus daryti bus lengviau.

- FREERIDE (važiavimas dideliu greičiu su šoninio slydimo inicijavimu). Šis būdas tinkamas labiau patyrusiems, nes važuojama greitai, posūkiuose lenta slysta šonu. Lentos kietesnės, ratukai taip pat kietesni.

- Downhill (nusileidimas dideliu greičiu nuo kalno). Tai ekstremali disciplina, panaši į Freeride bet reikalaujanti dar didesnės patirties ir įgūdžių. Reikalingos specialios apsaugos priemonės (šalmas ir kt.)

Nors LONGBOARD‘ai ir skirstomi į kategorijas pagal važiavimo stilių, o lentos yra įvairių ilgių ir formų, tačiau renkantis pirmąją riedlentę tikrai neverta į tai per daug gilintis. Visi stiliai turi panašumų ir „perdengia“ vieni kitus. 

Esmė ta, kad norint pradėti važiuoti riedlente- visų rūšių Longboard‘ai yra tinkami J. Paprasčiausiai rinkitės lentą ant kurios jaučiatės geriausiai (saugiausiai, stabiliausiai). Kitaip tariant prieš perkant, geriausia riedlentę išsibandyti. Tai galite padaryti mūsų fizinėse Xpro ir Surfwax parduotuvėse Vilniuje arba Kaune. Iš patirties žinome, kad pabandę skirtingus riedlenčių tipus, klientai greitai pajunta, kuri lenta jiems labiausiai tinka.

Jei neturite galimybės atvykti pas mus, bet norite įsigyti riedlentę mūsų e-parduotuvėse www.xpro.lt arba www.surfwax.lt – jokių problemų! Tiesiog paskambinkite mums tel. numeriais duotais mūsų svetainėse ir jums padėsime padaryti teisingą pasirinkimą!

 

SKATEBOARD

arba triukinės riedlentės, arba „skeitai“ – riedlenčių tipas skirtas važinėti riedlenčių parkuose atliekant įvairius triukus ant rampų, kliūčių ar tiesiog lygaus paviršiaus. Tai pati techniškiausia riedlenčių disciplina, reikalaujanti daugiausiai pastangų ir įgūdžių. Tačiau tuo pačiu šios riedlentės tinka ir pradinukams, nes jomis galima tiesiog smagiai važinėtis, o triukus nuo paprasčiausių mokintis žingsnis po žingsnio.

Triukinę riedlentę galima rinktis pilnai sukomplektuotą arba iš susirinkti iš dalių (lentos, ašių, ratukų). Pirmąjį skateboard‘ą rekomenduojame tinktis jau sukomplektuotą. Kai įgysite patirties ir suprasite koks važiavimo stilius labiau patinka, galėsite dalimis pasikeisti tik ratukus, ašis ar pačią lentą.

Pirmasis ir pagrindinis kriterijus renkantis pirmąjį „skeitą“ yra lentos plotis. Coliais jis būna nuo 7,25“ iki 8,5“. Jis pasirenkamas priklausomai nuo batų dydžio ir važiavimo stiliaus. Nors tai nėra labai griežta taisyklė, o daugiau įpratimo klausimas J

Optimalus dydis pirmai triukinei riedlentei yra + - 8“ coliai. Nors pasirinkę kiek siauresnę ar platesnę, pradžioje tikrai nepajusite didelio skirtumo. Vaikams ir rekomenduojame 7,25-7,5“ pločio lentas.

Įgiję patirties ir supratę koks važiavimo stiliums jums labiausiai patinka, galėsite susikomplektuoti skateboard‘ą tiksliai pagal poreikius.

Pagrindiniai aspektai ką reikia žinoti komplektuojantis triukinę riedlentę pažengusiems:

Lentos plotis. 

Jei daugiausiai laiko važinėjate gatvėje, mėgstate triukus ant lygaus paviršiaus- geriausias lentos plotis bus 7,5-8“. Jei ketinate daugiausiai laiko praleisti riedlenčių parkuose važinėdami ant rampų ir per kliūtis- rinkitės 8“ ir didesnes lentas.

Ratukai.

Jų aukštis matuojamas milimetrais ir gali būti nuo 49 iki 60mm. Važinėjant gatvėje (triukams ant lygaus paviršiaus) tinkamiausias ratukų dydis yra 49-52mm. Su mažesniais ratukais bus lengviau atlikti triukus, nes lenta bus jautresnė ir greičiau apverčiama.

Važinėjant ant didelių rampų, geriau tinka didesni ratukai, nes su jais greitis bus didesnis kas leis aukščiau pašokti nuo rampos ir atlikti daugiau triukų ore.

Dar vienas dalykas į kurį reikia atsižvelgti renkantis ratukus- jų kietumas. Jis apibrėžiamas skaičiais nuo 99 iki 78 + -. Kuo skaičius didesnis - tuo ratukai kietesni. Kietesni labiau tinka triukams, kai lenta (ratukai) praslysta šonu, taip pat daugiau važinėjant gatvėje. Minkštesni- ant rampos, arba ten kur reikia didesnės sukibimo kontrolės. Geriausias pasirinkimas- kažkas per vidurį J

Ašys.

Ašių plotis turi būti toks pats kaip lentos plotis. Ant naujų ašių jų plotis rašomas milimetrais. Tarkime 8” pločio lentai tinkamiausios yra 149mm ašys.

Lentos forma.

Lentų formų įvairovė labai didelė, ir tikrai nėra lengva nuspręsti kokios formos lentą išsirinkti...Vieni renkasi labiau išlenktas lentas (concave), nes su jomis lengviau daryti flip stiliaus triukus, kiti labiau lenktais galais. Vis dėlto išanalizavus daugybės profesionalų ir mėgėjų nuomones, galima daryti išvadą, kad lentos forma yra daugiau pripratimo reikalas. Dažniausiai kokią pirmąją lentą riedlentininkas pasirenka (pločio ir formos)- su tokia važinėja iki karjeros pabaigos... J

 

SURFSKATE

Iš pavadinimo galima spėti, kad šios riedlentės turi kažką bendra su banglentėmis (surf). Iš tiesų važiavimo technika su Surfskate riedlentėmis labai panašus į plaukimo banglente techniką. Specialios priekinės ašies dėka šią riedlentę galima paversti į šoną labai dideliu kampu. To dėka galima judėti pirmyn beveik neatsispiriant koja. Užtenka vieną kartą atsispirti, o po to tiesiog palaikyti greitį sukamaisiais kūno (pečių) judesiais. Taip galima nuvažiuoti didelius atstumus visiškai be atsispyrimų!

Kadangi Surfskate yra labia manevringos, o judesiai ant jų labai primena judesius (tiesą sakant jie beveik identiški!) atliekmus plaukiant banglente, daug profesionalių ir mėgėjų banglentininkų naudoja šias riedlentes treniruotėms krante. 

 

 

 

Atsiprašome už nepatogumus.

Kartokite paiešką